
Са најдубљим жаљењем опраштамо се од наше драге колегинице Драгане Петровић.
Секретарка позоришта у пензији, несебично је била посвећена уметности и култури. Од 2001. до 2020. године радила је као секретар позоришта, а од марта 2017. до јула 2018. била је на челу Народног позоришта Ниш. За време њеног мандата као вршиоца дужности директора, између осталих, настале су и две значајне представе које су стекле велику наклоност публике: мјузикл ,,Цигани лете у небо” и драма ,,У чије име”, која је и данас на репертоару позоришта.
Била је предана, неуморна у свом раду, а изнад свега била је племенит и брижан човек. Љубав према позоришту и уметности била је покретачка снага њеног професионалног и животног пута.
Радила је и као директор Дома културе ,,Бранко Миљковић” у Гаџином Хану. Цели радни век провела је у култури, залажући се за очување и подизање свести о значају културних вредности.
Њена сталоженост, топла душа и несебична спремност да помогне оставиће трајну успомену у нашем колективу.
Преминула је 16. септембра 2025. године, оставивши иза себе дело, успомене и сећање које ће трајати.
Колектив Народног позоришта Ниш изражава најдубље саучешће породици.
Сахрана ће се обавити у петак, 19. септембра на Новом гробљу у 13 часова.